
You can check the price history of COOLCOLD HDMI 2.1 Cable 5 Meter | 8K /4K Ultra High-Speed HDMI Cord 48Gbps 1ms | 8K@60Hz 4K@120Hz HDR10+ ARC eARC DTS:X | Compatible with TV, Monitor, Gaming PC, Laptop, Soundbar, Mac (Black) here. This product's current Price in India is ₹731. The average and highest prices are ₹813 and ₹949 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹499 |
|---|---|
| 2nd Apr 2024 | |
| Average Price | ₹813 |
| Based on 982 days price tracking | |
| Highest Price | ₹949 |
| 8th Mar 2024 | |
| Price | ₹731 |
|---|---|
| MRP | ₹1,999 |
| Savings | ₹1,268 |
| Discount | 63.43% |
| Product Name | COOLCOLD HDMI 2.1 Cable 5 Meter | 8K /4K Ultra High-Speed HDMI Cord 48Gbps 1ms | 8K@60Hz 4K@120Hz HDR10+ ARC eARC DTS:X | Compatible with TV, Monitor, Gaming PC, Laptop, Soundbar, Mac (Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B0CCF6F958 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | COOLCOLD |
| Rating | 7.6 / 10 |
| Product Manufacturer | CoolCold (9016968079) |
| Model Number | HDMI 5m |
| Model Name | HDTV 8K |
| Dimensions | 10 x 10 x 4 cm; 220 g |
| Country of Origin | China |







COOLCOLD HDMI 2.1 Cable 5 Meter has 7.6 rating out of 10. This average rating is consist of 22 individual ratings. You can rate this product at product review page.