
You can check the price history of CELLO Swift Insulated Stainless Steel Flask Water Bottle with Handle For Daily Use 2200 ml Black | ISI Certified Double Wall Vacuum Insulated 24 Hours Hot & Cold Thermos Water Bottle For Picnic Travel here. This product's current Price in India is ₹1,713. The average and highest prices are ₹1,345 and ₹1,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹599 |
|---|---|
| 22nd Jan 2023 | |
| Average Price | ₹1,345 |
| Based on 3583 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,999 |
| 25th May 2025 | |

Cello Swift Steel Flask, 1 Litre, Silver Swift Steel Flask, 750ml, Silver
Get Deal
| Price | ₹1,713 |
|---|---|
| MRP | ₹2,049 |
| Savings | ₹336 |
| Discount | 16.39% |
| Product Name | CELLO Swift Insulated Stainless Steel Flask Water Bottle with Handle For Daily Use 2200 ml Black | ISI Certified Double Wall Vacuum Insulated 24 Hours Hot & Cold Thermos Water Bottle For Picnic Travel |
|---|---|
| Store Product Code | B00N3L3Z5K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | CELLO |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Insulators |
| Product Manufacturer | Cello World Survey no.66,ringanwada,dabhel,Daman & Diu-396210.Email-customercare@celloworld.com, cello |
| Model Number | SS_SWFT_Silver_1500 ml |
| Model Name | Swift |
| Dimensions | 8.6W x 28H Centimeters |
| Country of Origin | India |
CELLO Swift Insulated Stainless Steel Flask Water has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 6788 individual ratings. You can rate this product at product review page.