
You can check the price history of Cello Swift Thermosteel Water Bottle, 350ml, Black | 24 Hours Hot & Cold | Scratch Resistant (DTP Coating) | Rust & Leak Proof | Ideal for Office, Gym, Home, Kitchen, Hiking, Trekking, Travel Bottle here. This product's current Price in India is ₹799. The average and highest prices are ₹718 and ₹929 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹529 |
|---|---|
| 25th Oct 2023 | |
| Average Price | ₹718 |
| Based on 1682 days price tracking | |
| Highest Price | ₹929 |
| 1st Dec 2024 | |

Cello Swift Steel Flask, 1 Litre, Silver Swift Steel Flask, 750ml, Silver
Get Deal
| Price | ₹799 |
|---|---|
| MRP | ₹849 |
| Savings | ₹50 |
| Discount | 5.889% |
| Product Name | Cello Swift Thermosteel Water Bottle, 350ml, Black | 24 Hours Hot & Cold | Scratch Resistant (DTP Coating) | Rust & Leak Proof | Ideal for Office, Gym, Home, Kitchen, Hiking, Trekking, Travel Bottle |
|---|---|
| Store Product Code | B098DWPBFX |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | CELLO |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Bottles |
| Product Manufacturer | Cello World, Cello World, Survey No. 66, Ringanwada, Daman, Dadra and Nagar Haveli and Daman and Diu- 396210, If any feedback/complaint Contact to Customer care Executive Contact No.: 022 26851777 Fax: 022 26853333 E-mail : customercare@celloworld.com, Customer Care address: "as mentioned above" |
| Model Number | Duro Swift-Black-350ml |
| Model Name | Duro Swift-Black-350ml |
| Color | Black |
| Dimensions | 5.9W x 15.2H Centimeters |
| Country of Origin | India |
Cello Swift Thermosteel Water Bottle 350ml Black has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 717 individual ratings. You can rate this product at product review page.