
You can check the price history of Butee Original Motorola 68W Turbo Power Charger for Motorola Edge 60 Pro /Edge 60 Stylus /Razr 50 Ultra /Moto G84 /G54 /Moto E40 /Moto G35 /Edge 40 Neo with 3.3FT Type C Fast Cable (68W Turbo Charger), Black here. This product's current Price in India is ₹1,199 and the lowest final price is ₹1,128. The average and highest prices are ₹1,188 and ₹1,199 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,139 |
|---|---|
| 25th Jun 2025 | |
| Average Price | ₹1,188 |
| Based on 307 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,199 |
| 1st Jun 2025 | |
| Price | ₹1,199 |
|---|---|
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹1,800 |
| Discount | 60.02% |
| Product Name | Butee Original Motorola 68W Turbo Power Charger for Motorola Edge 60 Pro /Edge 60 Stylus /Razr 50 Ultra /Moto G84 /G54 /Moto E40 /Moto G35 /Edge 40 Neo with 3.3FT Type C Fast Cable (68W Turbo Charger), Black |
|---|---|
| Store Product Code | B0FB8NBQ29 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | butee |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Product Manufacturer | Butee Pvt Ltd |
| Model Number | MOTO-68W COMBO |
| Model Name | MOTO-68W COMBO |
| Dimensions | 6 x 5 x 8 cm; 200 g |
| Country of Origin | India |







Butee Original Motorola 68W Turbo Power Charger has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 13 individual ratings. You can rate this product at product review page.