
You can check the price history of Butee Original 45W Fast Charger for Nothing Phone 3A /2A /2 /1, CMF Phone 1 | PPS PD 3.0 Type-C Wall Adapter | BIS Certified | Compatible with Nothing 3A Pro /2A Plus | White here. This product's current Price in India is ₹854 and the lowest final price is ₹845. The average and highest prices are ₹892 and ₹899 respectively. The current offer price of the product is ₹845, which is ₹46 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹845 |
|---|---|
| 9th Jun 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹854 |
| 25th Jun 2025 | |
| Average Price | ₹892 |
| Based on 299 days price tracking | |
| Highest Price | ₹899 |
| 9th Jun 2025 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹845 |
|---|---|
| Price | ₹854 |
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹2,154 |
| Discount | 71.80% |
| Product Name | Butee Original 45W Fast Charger for Nothing Phone 3A /2A /2 /1, CMF Phone 1 | PPS PD 3.0 Type-C Wall Adapter | BIS Certified | Compatible with Nothing 3A Pro /2A Plus | White |
|---|---|
| Store Product Code | B0FB8VVSQB |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | butee |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Product Manufacturer | Butee Pvt Ltd |
| Model Number | NT 45W |
| Model Name | MOTO-68W COMBO |
| Dimensions | 6 x 5 x 8 cm; 200 g |
| Country of Origin | India |






Butee Original 45W Fast Charger for Nothing has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 16 individual ratings. You can rate this product at product review page.