
You can check the price history of Axvolt Crysta 2000 W Step Down Voltage Converter | 220V-240V to 110V-120V Heavy Duty Transformer | Use USA, Canada & Japan Appliances in India | Universal Socket | 2-Year Warranty here. This product's current Price in India is ₹7,029. The average and highest prices are ₹6,298 and ₹7,399 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹3,295 |
|---|---|
| 25th Nov 2022 | |
| Average Price | ₹6,298 |
| Based on 1761 days price tracking | |
| Highest Price | ₹7,399 |
| 26th Jan 2026 | |
| Price | ₹7,029 |
|---|---|
| MRP | ₹8,900 |
| Savings | ₹1,871 |
| Discount | 21.02% |
| Product Name | Axvolt Crysta 2000 W Step Down Voltage Converter | 220V-240V to 110V-120V Heavy Duty Transformer | Use USA, Canada & Japan Appliances in India | Universal Socket | 2-Year Warranty |
|---|---|
| Store Product Code | B095BRQN15 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | AXVOLT |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | Car Video |
| Product Manufacturer | AXVOLT Stabilizer , Ahmedabad , GUJARAT. |
| Model Number | Crysta 2000 W |
| Model Number | Crysta 2000 W |
| Dimensions | 19D x 16W x 14H Centimeters |
| Country of Origin | India |






Axvolt Crysta 2000 W Step Down Voltage has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 1257 individual ratings. You can rate this product at product review page.