
You can check the price history of Water Tank Alarm Overflow By Swarn Jal, Water Bell, Loud Human Voice, Brass Sensors with Magnetic Isolation 100% Shock Proof, 1 Year Complete Warranty + 25M Wire here. This product's current Price in India is ₹595. The average and highest prices are ₹597 and ₹759 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹485 |
|---|---|
| 26th Mar 2023 | |
| Average Price | ₹597 |
| Based on 1154 days price tracking | |
| Highest Price | ₹759 |
| 16th Aug 2023 | |
| Price | ₹595 |
|---|---|
| MRP | ₹899 |
| Savings | ₹304 |
| Discount | 33.81% |
| Product Name | Water Tank Alarm Overflow By Swarn Jal, Water Bell, Loud Human Voice, Brass Sensors with Magnetic Isolation 100% Shock Proof, 1 Year Complete Warranty + 25M Wire |
|---|---|
| Store Product Code | B0BWWSNFM7 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Swarn Jal |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Water Detectors |
| Product Manufacturer | Prickhome Technologies Private Limited, Prickhome Technologies Pvt Ltd |
| Model Number | AC 220 V OverFlow Alarm + 25 Meter wire |
| Model Number | AC 220 V OverFlow Alarm + 25 Meter wire |
| Size | Medium |
| Dimensions | 19L x 14W x 7H Centimeters |
| Country of Origin | India |







Water Tank Alarm Overflow By Swarn Jal has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 765 individual ratings. You can rate this product at product review page.