
You can check the price history of Water Tank Alarm Overflow with 0.5M Wire Swarn Jal, Water Bell, Loud Human Voice, Brass Sensors with Magnetic Isolation, 100% Shock Proof, 1 Year Complete Warranty here. This product's current Price in India is ₹710. The average and highest prices are ₹723 and ₹859 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹605 |
|---|---|
| 3rd May 2023 | |
| Average Price | ₹723 |
| Based on 1115 days price tracking | |
| Highest Price | ₹859 |
| 17th Aug 2023 | |
| Price | ₹710 |
|---|---|
| MRP | ₹1,399 |
| Savings | ₹689 |
| Discount | 49.24% |
| Product Name | Water Tank Alarm Overflow with 0.5M Wire Swarn Jal, Water Bell, Loud Human Voice, Brass Sensors with Magnetic Isolation, 100% Shock Proof, 1 Year Complete Warranty |
|---|---|
| Store Product Code | B0BWWT34B3 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Swarn Jal |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Water Detectors |
| Product Manufacturer | Prickhome Technologies Private Limited, Prickhome Technologies Pvt Ltd, Purani Anaj Mandi, 653/6, Jain Sthaanak Gali, Purani Anaj Mandi, Gohana, Sonipat, Haryana, 131301 |
| Model Number | AC 220 V OverFlow Alarm+35 Mtr wire |
| Model Number | AC 220 V OverFlow Alarm |
| Size | Medium |
| Dimensions | 8L x 3.5W x 14H Centimeters |
| Country of Origin | India |
Water Tank Alarm Overflow with 0.5M Wire has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 771 individual ratings. You can rate this product at product review page.