
You can check the price history of Water Tank Alarm Overflow with Magnetic Isolation 30M Wire Swarn Jal, Water Bell, Loud Human Voice, Brass Sensors, 100% Shock Proof, 1 Year Complete Warranty Water Sensor for Tank here. This product's current Price in India is ₹610. The average and highest prices are ₹641 and ₹809 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹364 |
|---|---|
| 6th Aug 2023 | |
| Average Price | ₹641 |
| Based on 1115 days price tracking | |
| Highest Price | ₹809 |
| 16th Aug 2023 | |
| Price | ₹610 |
|---|---|
| MRP | ₹899 |
| Savings | ₹289 |
| Discount | 32.14% |
| Product Name | Water Tank Alarm Overflow with Magnetic Isolation 30M Wire Swarn Jal, Water Bell, Loud Human Voice, Brass Sensors, 100% Shock Proof, 1 Year Complete Warranty Water Sensor for Tank |
|---|---|
| Store Product Code | B0BWWVWVZC |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Swarn Jal |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Water Detectors |
| Product Manufacturer | Prickhome Technologies Private Limited, Prickhome Technologies Pvt Ltd |
| Model Number | AC 220 V OverFlow Alarm+30 Mtr wire |
| Model Number | AC 220 V OverFlow Alarm+30 Mtr wire |
| Dimensions | 16.5L x 3.7W x 16.5H Centimeters |
| Country of Origin | India |
Water Tank Alarm Overflow with Magnetic Isolation has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 771 individual ratings. You can rate this product at product review page.