
You can check the price history of Water Tank Alarm Overflow By Swarn Jal, Water Bell, Loud Human Voice, Brass Sensors with Magnetic Isolation 100% Shock Proof, 1 Year Complete Warranty + 20M Wire here. This product's current Price in India is ₹545. The average and highest prices are ₹542 and ₹709 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹409 |
|---|---|
| 21st Mar 2023 | |
| Average Price | ₹542 |
| Based on 1159 days price tracking | |
| Highest Price | ₹709 |
| 17th Aug 2023 | |
| Price | ₹545 |
|---|---|
| MRP | ₹899 |
| Savings | ₹354 |
| Discount | 39.37% |
| Product Name | Water Tank Alarm Overflow By Swarn Jal, Water Bell, Loud Human Voice, Brass Sensors with Magnetic Isolation 100% Shock Proof, 1 Year Complete Warranty + 20M Wire |
|---|---|
| Store Product Code | B0BWWV8DBC |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Swarn Jal |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Water Detectors |
| Product Manufacturer | Prickhome Technologies Private Limited, Prickhome Technologies Pvt Ltd |
| Model Number | AC 220 V OverFlow Alarm+20 Mtr wire |
| Model Number | AC 220 V OverFlow Alarm+20 Mtr wire |
| Dimensions | 19L x 14W x 7H Centimeters |
| Country of Origin | India |







Water Tank Alarm Overflow By Swarn Jal has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 766 individual ratings. You can rate this product at product review page.