
You can check the price history of Water Tank Alarm Overflow with 0.5M Wire Swarn Jal, Water Bell, Loud Human Voice, Brass Sensors with Magnetic Isolation, 100% Shock Proof, 1 Year Complete Warranty here. This product's current Price in India is ₹345. The average and highest prices are ₹329 and ₹509 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹166 |
|---|---|
| 7th May 2023 | |
| Average Price | ₹331 |
| Based on 1180 days price tracking | |
| Highest Price | ₹509 |
| 23rd Aug 2023 | |
| Price | ₹345 |
|---|---|
| MRP | ₹899 |
| Savings | ₹554 |
| Discount | 61.62% |
| Product Name | Water Tank Alarm Overflow with 0.5M Wire Swarn Jal, Water Bell, Loud Human Voice, Brass Sensors with Magnetic Isolation, 100% Shock Proof, 1 Year Complete Warranty |
|---|---|
| Store Product Code | B0BWTJRDFM |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Swarn Jal |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Water Detectors |
| Product Manufacturer | Prickhome Technologies Private Limited, Prickhome Technologies Pvt Ltd, Purani Anaj Mandi, 653/6, Jain Sthaanak Gali, Purani Anaj Mandi, Gohana, Sonipat, Haryana, 131301 |
| Model Number | AC 220 V OverFlow Alarm |
| Model Number | AC 220 V OverFlow Alarm |
| Size | Medium |
| Dimensions | 8L x 3.5W x 14H Centimeters |
| Country of Origin | India |
Water Tank Alarm Overflow with 0.5M Wire has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 766 individual ratings. You can rate this product at product review page.