
You can check the price history of VW Sonic Bar | 120W Soundbar | 2.1 Channel Home Theatre | 5.25 inch Wired Subwoofer | Multiple Connectivity & Sleek Design (Black) here. This product's current Price in India is ₹6,161 and the lowest final price is ₹3,299. The average and highest prices are ₹4,591 and ₹8,889 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹3,399 |
|---|---|
| 17th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹4,591 |
| Based on 814 days price tracking | |
| Highest Price | ₹8,889 |
| 22nd Jul 2024 | |
| Price | ₹6,161 |
|---|---|
| MRP | ₹16,999 |
| Savings | ₹10,838 |
| Discount | 63.75% |
| Product Name | VW Sonic Bar | 120W Soundbar | 2.1 Channel Home Theatre | 5.25 inch Wired Subwoofer | Multiple Connectivity & Sleek Design (Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B0CP3MGZVX |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | VW |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Soundbar Speakers |
| Product Manufacturer | Beston Sky Vision Pvt Ltd |
| Model Number | VW Sonic Bar 120W |
| Model Name | VW Sonic Bar 120W |
| Dimensions | 1D x 45W x 1H Centimeters |
| Country of Origin | India |





VW Sonic Bar 120W Soundbar has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 1930 individual ratings. You can rate this product at product review page.