
You can check the price history of VW Hunter Bar | 160W Soundbar | 2.1 Channel Home Theatre | Deep Bass from 6.5 inch Subwoofer | Multiple Connectivity | 4 EQ Modes | Sleek Remote & LED Light (Black) here. This product's current Price in India is ₹3,540. The average and highest prices are ₹5,421 and ₹8,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹3,419 |
|---|---|
| 9th Oct 2025 | |
| Average Price | ₹5,421 |
| Based on 814 days price tracking | |
| Highest Price | ₹8,999 |
| 19th Jan 2024 | |
| Price | ₹3,540 |
|---|---|
| MRP | ₹19,999 |
| Savings | ₹16,459 |
| Discount | 82.30% |
| Product Name | VW Hunter Bar | 160W Soundbar | 2.1 Channel Home Theatre | Deep Bass from 6.5 inch Subwoofer | Multiple Connectivity | 4 EQ Modes | Sleek Remote & LED Light (Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B0CP3XJ34N |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | VW |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Soundbar Speakers |
| Product Manufacturer | Beston Sky Vision Pvt Ltd |
| Model Number | VW Hunter Bar 160W |
| Model Name | VW Hunter Bar 160W |
| Dimensions | 8D x 9W x 90H Centimeters |
| Country of Origin | India |






VW Hunter Bar 160W Soundbar has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 1935 individual ratings. You can rate this product at product review page.