
You can check the price history of TCL 189 cm (75 inches) 4K UHD Smart QD-Mini LED Google TV 75C8K here. This product's current Price in India is ₹169,990. The average and highest prices are ₹175,990 and ₹189,990 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹169,990 |
|---|---|
| 23rd Sep 2025 | |
| Average Price | ₹175,990 |
| Based on 220 days price tracking | |
| Highest Price | ₹189,990 |
| 28th Aug 2025 | |
| Price | ₹169,990 |
|---|---|
| MRP | ₹439,990 |
| Savings | ₹270,000 |
| Discount | 61.36% |
| Product Name | TCL 189 cm (75 inches) 4K UHD Smart QD-Mini LED Google TV 75C8K |
|---|---|
| Store Product Code | B0FD8YQ5CN |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | TCL |
| Rating | 9.2 / 10 |
| Product Manufacturer | TCL India |
| Model Number | 75C8K |
| Model Name | C8K |
| Dimensions | 36.8D x 165.8W x 94.9H Centimeters |
| Country of Origin | India |






TCL 189 cm 75 inches 4K UHD has 9.2 rating out of 10. This average rating is consist of 9 individual ratings. You can rate this product at product review page.