
You can check the price history of TCL 126 cm (50 inches) Metallic Bezel-Less, FHD Smart QLED Google TV 50S5K here. This product's current Price in India is ₹27,990. The average and highest prices are ₹27,375 and ₹35,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹25,790 |
|---|---|
| 22nd Oct 2025 | |
| Average Price | ₹27,375 |
| Based on 266 days price tracking | |
| Highest Price | ₹35,999 |
| 7th Apr 2026 | |

TCL 126 cm (50 inches) Metallic Bezel-Less, FHD Smart QLED Google TV 50S5K
Get Deal
| Price | ₹27,990 |
|---|---|
| MRP | ₹59,990 |
| Savings | ₹32,000 |
| Discount | 53.34% |
| Product Name | TCL 126 cm (50 inches) Metallic Bezel-Less, FHD Smart QLED Google TV 50S5K |
|---|---|
| Store Product Code | B0FJ8VXRFQ |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | TCL |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Smart Televisions |
| Product Manufacturer | TCL India, TTE ELECTRONICS INDIA PRIVATE LIMITED, TCL India, TTE ELECTRONICS INDIA PRIVATE LIMITED, Vikruthamala Village, Papanaidupeta Post, Yerpedu Mandal, Tirupati, Vikruthamala Village, Chittoor, Andhra Pradesh, INDIA-517526 |
| Model Number | 50S5K |
| Model Number | 50S5K |
| Model Name | Series 5 |
| Size | 50 inches |
| Dimensions | 7.1D x 111.1W x 68.4H Centimeters |
| Country of Origin | India |






TCL 126 cm 50 inches Metallic Bezel-Less has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 148 individual ratings. You can rate this product at product review page.