
You can check the price history of TCL 108 cm (43 inches) Metallic Bezel-Less FHD QLED TV 43S5K (Black) here. This product's current Price in India is ₹20,990. The average and highest prices are ₹20,503 and ₹22,040 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹18,900 |
|---|---|
| 20th Nov 2025 | |
| Average Price | ₹20,503 |
| Based on 175 days price tracking | |
| Highest Price | ₹22,040 |
| 14th Feb 2026 | |

TCL 126 cm (50 inches) Metallic Bezel-Less, FHD Smart QLED Google TV 50S5K
Get Deal
| Price | ₹20,990 |
|---|---|
| MRP | ₹45,990 |
| Savings | ₹25,000 |
| Discount | 54.35% |
| Product Name | TCL 108 cm (43 inches) Metallic Bezel-Less FHD QLED TV 43S5K (Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B0FW4X9ZQF |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | TCL |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Smart Televisions |
| Product Manufacturer | TCL India, TTE ELECTRONICS INDIA PRIVATE LIMITED, Vikruthamala Village, Papanaidupeta Post, Yerpedu Mandal, Tirupati, Vikruthamala Village, Chittoor, Andhra Pradesh, INDIA-517527 |
| Model Number | 43S5K |
| Model Number | 43S5K |
| Model Name | 43S5K |
| Size | 43 inches |
| Dimensions | 18.4D x 95.4W x 60.2H Centimeters |
| Country of Origin | India |






TCL 108 cm 43 inches Metallic Bezel-Less has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 150 individual ratings. You can rate this product at product review page.