
You can check the price history of TCL 101 cm (40 inches) Bezel-Less S Series Full HD Smart Android LED TV 40S5400A (Black) here. This product's current Price in India is ₹16,990. The average and highest prices are ₹17,088 and ₹21,479 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹15,990 |
|---|---|
| 6th Oct 2023 | |
| Average Price | ₹17,088 |
| Based on 1036 days price tracking | |
| Highest Price | ₹21,479 |
| 2nd Jan 2024 | |

TCL 100 cm (40 inches) Full HD Certified Android Smart LED TV 40S6505 (Black)
Get Deal

TCL 101 cms (40 inches) V5C Series Full HD Smart QLED TV Google TV 40V5C
Get Deal
| Price | ₹16,990 |
|---|---|
| MRP | ₹40,990 |
| Savings | ₹24,000 |
| Discount | 58.55% |
| Product Name | TCL 101 cm (40 inches) Bezel-Less S Series Full HD Smart Android LED TV 40S5400A (Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B0C146SQVS |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | TCL |
| Rating | 7.8 / 10 |
| Category | Smart Televisions |
| Product Manufacturer | TTE Electronics India Private Limited |
| Model Number | 40S5400A |
| Model Name | 40S5400A |
| Dimensions | 9D x 89.3W x 56H Centimeters |
| Country of Origin | India |






TCL 101 cm 40 inches Bezel-Less S has 7.8 rating out of 10. This average rating is consist of 9091 individual ratings. You can rate this product at product review page.