
You can check the price history of Superfan Super Q 600 mm High Flow BLDC Ceiling Fan with Remote | 120 CMM Airflow | 100 CMM @ 15 W | Quiet Energy Efficient Cooling | 5 Year Warranty | Electro Radiance here. This product's current Price in India is ₹6,300 and the lowest final price is ₹4,599. The average and highest prices are ₹5,862 and ₹6,485 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹4,749 |
|---|---|
| 24th Jan 2025 | |
| Average Price | ₹5,862 |
| Based on 738 days price tracking | |
| Highest Price | ₹6,485 |
| 29th Jul 2024 | |
| Price | ₹6,300 |
|---|---|
| MRP | ₹9,800 |
| Savings | ₹3,500 |
| Discount | 35.71% |
| Product Name | Superfan Super Q 600 mm High Flow BLDC Ceiling Fan with Remote | 120 CMM Airflow | 100 CMM @ 15 W | Quiet Energy Efficient Cooling | 5 Year Warranty | Electro Radiance |
|---|---|
| Store Product Code | B0CYT26P3K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Superfan |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Ceiling Fans |
| Product Manufacturer | Superfan, Versa Drives Private Limited, Coimbatore |
| Model Number | Q-Series-24inch-Electro Radiance |
| Model Name | Super Q |
| Size | 600mm |
| Dimensions | 61D x 24.5W x 17H Centimeters |
| Country of Origin | India |
Superfan Super Q 600 mm High Flow has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 42 individual ratings. You can rate this product at product review page.