
You can check the price history of SUNLU High Speed PETG 3D Filament 1.75mm, 30mm /s - 600mm /s Print Range, High Flow Speedy 3D Printer Filament, Fit Most FDM Printers, Bambu Labs Printer etc, 1kg Spool, (Black) here. This product's current Price in USA is $19.99. The average and highest prices are $19.99 and $19.99 respectively.
| Lowest Ever Price | $19.99 |
|---|---|
| 13th Feb 2026 | |
| Average Price | $19.99 |
| Based on 51 days price tracking | |
| Highest Price | $19.99 |
| 13th Feb 2026 | |
| Price | $19.99 |
|---|
| Product Name | SUNLU High Speed PETG 3D Filament 1.75mm, 30mm /s - 600mm /s Print Range, High Flow Speedy 3D Printer Filament, Fit Most FDM Printers, Bambu Labs Printer etc, 1kg Spool, (Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B0C998Z3JL |
| Store Name | amazon.com |
| Brand | SUNLU |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | 3D Printing Filament |
| Product Manufacturer | SUNLU |
| Model Number | High Speed PETG Filament 1.75mm |
| Model Number | High Speed PETG Filament 1.75mm |
| Color | 1000g Black |
| Size | 1KG |






SUNLU High Speed PETG 3D Filament 1.75mm has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 2461 individual ratings. You can rate this product at product review page.