
You can check the price history of SUNLU Dual Color Matte PLA Filament 1.75mm, Matte 3D Printer PLA Filament, PLA Filament 1kg Spool (2.2lbs), Dimensional Accuracy + /- 0.02mm, Yellow Red here. This product's current Price in USA is $18.04. The average and highest prices are $17.75 and $18.04 respectively.
| Lowest Ever Price | $16.99 |
|---|---|
| 11th Feb 2026 | |
| Average Price | $17.75 |
| Based on 61 days price tracking | |
| Highest Price | $18.04 |
| 3rd Feb 2026 | |
| Price | $18.04 |
|---|---|
| MRP | $18.99 |
| Savings | $0.95 |
| Discount | 5.002% |
| Product Name | SUNLU Dual Color Matte PLA Filament 1.75mm, Matte 3D Printer PLA Filament, PLA Filament 1kg Spool (2.2lbs), Dimensional Accuracy + /- 0.02mm, Yellow Red |
|---|---|
| Store Product Code | B0F9379BMN |
| Store Name | amazon.com |
| Brand | SUNLU |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | 3D Printing Filament |
| Product Manufacturer | SUNLU |
| Model Number | Dual Color Matte PLA 1.75mm 1KG |
| Model Number | Dual Color Matte PLA 1.75mm 1KG |
| Color | 1kg Pla Matte Dual Yellow Red |
| Size | 1KG |






SUNLU Dual Color Matte PLA Filament 1.75mm has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 3732 individual ratings. You can rate this product at product review page.