
You can check the price history of Tempered Glass Screen Protector for Samsung Galaxy Tab S10 Lite 10.9 inch / S9 FE /Tab S11 /S10 FE /S9 /S8 /S7 11 inch Screen Guard for Samsung S10 Lite /S10 FE /S9 FE /S11 /S9 /S8 /S7 Tablet - Pack of 1 here. This product's current Price in India is ₹269 and the lowest final price is ₹256. The average and highest prices are ₹290 and ₹490 respectively. The current offer price of the product is ₹261, which is ₹29 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹261 |
|---|---|
| 16th Sep 2023 | |
| Lowest Ever Price | ₹268 |
| 25th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹290 |
| Based on 931 days price tracking | |
| Highest Price | ₹490 |
| 15th Oct 2023 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹261 |
|---|---|
| Price | ₹269 |
| MRP | ₹1,499 |
| Savings | ₹1,238 |
| Discount | 82.59% |
| Product Name | Tempered Glass Screen Protector for Samsung Galaxy Tab S10 Lite 10.9 inch / S9 FE /Tab S11 /S10 FE /S9 /S8 /S7 11 inch Screen Guard for Samsung S10 Lite /S10 FE /S9 FE /S11 /S9 /S8 /S7 Tablet - Pack of 1 |
|---|---|
| Store Product Code | B0CFH3QZ6K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | SPCORE |
| Rating | 7.8 / 10 |
| Category | Screen Protectors |
| Product Manufacturer | SPCORE |
| Model Number | B0CFH3QZ6K |
| Dimensions | 28L x 20W Centimeters |
| Country of Origin | China |






Tempered Glass Screen Protector for Samsung Galaxy has 7.8 rating out of 10. This average rating is consist of 1468 individual ratings. You can rate this product at product review page.