
You can check the price history of Nothing 45W Original Rapid Charger Adapter for Nothing Phone 3a /Phone 3a Pro /2A /Phone 2a Plus /2 /Phone 1 /Pixel 9 Pro XL /S24 Ultra /S23 | Upto 50W Power Charger, 45Watt C-Type Charge, White here. This product's current Price in India is ₹979. The average and highest prices are ₹965 and ₹1,049 respectively. The current offer price of the product is ₹950, which is ₹15 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹699 |
|---|---|
| 30th Aug 2024 | |
| Average Price | ₹965 |
| Based on 594 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,049 |
| 29th Apr 2025 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹950 |
|---|---|
| Price | ₹979 |
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹2,049 |
| Discount | 68.33% |
| Product Name | Nothing 45W Original Rapid Charger Adapter for Nothing Phone 3a /Phone 3a Pro /2A /Phone 2a Plus /2 /Phone 1 /Pixel 9 Pro XL /S24 Ultra /S23 | Upto 50W Power Charger, 45Watt C-Type Charge, White |
|---|---|
| Store Product Code | B0DCC7LGSP |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | SHOQU |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Wall Chargers |
| Product Manufacturer | shoqu |
| Model Number | Phone 2A Plus Adapter |
| Model Name | Iphone 20W Adapter |
| Dimensions | 3.4 x 4.5 x 8 cm; 192 g |
| Country of Origin | China |




Nothing 45W Original Rapid Charger Adapter for has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 339 individual ratings. You can rate this product at product review page.