
You can check the price history of Patriot Memory Viper Steel Series DDR4 64GB (2 x 32GB) 3000MHz Kit (PVS464G300C6K) here. This product's current Price in India is ₹36,505. The average and highest prices are ₹46,533 and ₹75,030 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹36,505 |
|---|---|
| 20th Nov 2021 | |
| Average Price | ₹46,533 |
| Based on 1927 days price tracking | |
| Highest Price | ₹75,030 |
| 25th Dec 2020 | |

Patriot Memory Viper Steel DDR4 32GB (1 x 32GB) 3600 MHz Module PVS432G360C8
Get Deal

Patriot Memory Viper Steel DDR4 16GB (1 x 16GB) 3600MHz Module PVS416G360C8
Get Deal

Patriot Viper Steel DDR4 32GB 2400MHz CL15 SODIMM Memory Module PVS432G240C5S
Get Deal
| Price | ₹36,505 |
|---|
| Product Name | Patriot Memory Viper Steel Series DDR4 64GB (2 x 32GB) 3000MHz Kit (PVS464G300C6K) |
|---|---|
| Store Product Code | B08688Q2NJ |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Patriot Memory |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | Memory |
| Product Manufacturer | amd |
| Model Number | PVS464G300C6K |
| Dimensions | 4.44 x 13.57 x 0.7 cm; 96 g |







Patriot Memory Viper Steel Series DDR4 64GB has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 12088 individual ratings. You can rate this product at product review page.