
You can check the price history of Pantene Hairfall Control Shampoo, 360ml here. This product's current Price in India is ₹346. The average and highest prices are ₹222 and ₹350 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹75 |
|---|---|
| 24th May 2018 | |
| Average Price | ₹222 |
| Based on 3789 days price tracking | |
| Highest Price | ₹350 |
| 6th Feb 2025 | |
| Price | ₹346 |
|---|---|
| MRP | ₹430 |
| Savings | ₹84 |
| Discount | 19.53% |
| Product Name | Pantene Hairfall Control Shampoo, 360ml |
|---|---|
| Store Product Code | B012NTKLXG |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Pantene |
| Rating | 7.8 / 10 |
| Category | Shampoos |
| Product Manufacturer | Procter and Gamble |
| Model Number | Pntn HFC 400ml |
| Dimensions | 21.34 x 6.86 x 4.83 cm; 400 g |
| Country of Origin | India |






Pantene Hairfall Control Shampoo 360ml has 7.8 rating out of 10. This average rating is consist of 502 individual ratings. You can rate this product at product review page.