
You can check the price history of Pantene Hair Fall Control Shampoo, 360ml here. This product's current Price in India is ₹350. The average and highest prices are ₹253 and ₹375 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹121 |
|---|---|
| 10th Jun 2018 | |
| Average Price | ₹251 |
| Based on 3044 days price tracking | |
| Highest Price | ₹375 |
| 10th May 2025 | |
| Price | ₹350 |
|---|---|
| MRP | ₹849 |
| Savings | ₹499 |
| Discount | 58.77% |
| Product Name | Pantene Hair Fall Control Shampoo, 360ml |
|---|---|
| Store Product Code | B0769M6Q3V |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Pantene |
| Rating | 7.8 / 10 |
| Category | Shampoos |
| Product Manufacturer | Procter and Gamble |
| Model Number | 82269421 |
| Dimensions | 4.98 x 6.88 x 21.39 cm; 360 g |
| Country of Origin | India |







Pantene Hair Fall Control Shampoo 360ml has 7.8 rating out of 10. This average rating is consist of 502 individual ratings. You can rate this product at product review page.