
You can check the price history of OnePlus Nord Buds 2r True Wireless in Ear Earbuds with Mic, 12.4mm Drivers, Playback:Upto 38hr case,4-Mic Design, IP55 Rating [Deep Grey] here. This product's current Price in India is ₹1,799. The average and highest prices are ₹1,837 and ₹2,199 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,299 |
|---|---|
| 14th Oct 2025 | |
| Average Price | ₹1,846 |
| Based on 1009 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,199 |
| 29th Jun 2023 | |
| Price | ₹1,799 |
|---|---|
| MRP | ₹1,999 |
| Savings | ₹200 |
| Discount | 10.00% |
| Product Name | OnePlus Nord Buds 2r True Wireless in Ear Earbuds with Mic, 12.4mm Drivers, Playback:Upto 38hr case,4-Mic Design, IP55 Rating [Deep Grey] |
|---|---|
| Store Product Code | B0C8JB3G5W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | OnePlus |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | In-Ear |
| Product Manufacturer | ONEPLUS TECHNOLOGY (SHENZHEN) CO., LTD. 18C02, 18C03, 18C04 AND 18C05, SHUM YIP TERRA BUILDING, BINHEAVENUE NORTH, FULIAN DISTRICT, SHENZHEN, GUANGDONG, P.R.CHINA 518000, Oneplus |
| Model Number | E510A |
| Model Number | E510A |
| Model Name | TWS Nord |
| Dimensions | 2.9 x 2 x 2.3 cm; 38.1 g |
| Country of Origin | Vietnam |
![Image of OnePlus Nord Buds 2r True Wireless in Ear Earbuds with Mic, 12.4mm Drivers, Playback:Upto 38hr case,4-Mic Design, IP55 Rating [Deep Grey]](https://m.media-amazon.com/images/I/31hXqtvutdL.jpg)
![Image of OnePlus Nord Buds 2r True Wireless in Ear Earbuds with Mic, 12.4mm Drivers, Playback:Upto 38hr case,4-Mic Design, IP55 Rating [Deep Grey]](https://m.media-amazon.com/images/I/31fV6BewNOL.jpg)
![Image of OnePlus Nord Buds 2r True Wireless in Ear Earbuds with Mic, 12.4mm Drivers, Playback:Upto 38hr case,4-Mic Design, IP55 Rating [Deep Grey]](https://m.media-amazon.com/images/I/3105RblQq1L.jpg)
![Image of OnePlus Nord Buds 2r True Wireless in Ear Earbuds with Mic, 12.4mm Drivers, Playback:Upto 38hr case,4-Mic Design, IP55 Rating [Deep Grey]](https://m.media-amazon.com/images/I/31hZT+7bJ9L.jpg)
![Image of OnePlus Nord Buds 2r True Wireless in Ear Earbuds with Mic, 12.4mm Drivers, Playback:Upto 38hr case,4-Mic Design, IP55 Rating [Deep Grey]](https://m.media-amazon.com/images/I/31ML+zQATZL.jpg)
![Image of OnePlus Nord Buds 2r True Wireless in Ear Earbuds with Mic, 12.4mm Drivers, Playback:Upto 38hr case,4-Mic Design, IP55 Rating [Deep Grey]](https://m.media-amazon.com/images/I/31D4MGAWa2L.jpg)
OnePlus Nord Buds 2r True Wireless in has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 41218 individual ratings. You can rate this product at product review page.