
You can check the price history of OnePlus Nord Buds 2 TWS in Ear Earbuds with Mic, Upto 25dB ANC 12.4mm Dynamic Titanium Drivers, Playback:Upto 36hr case, 4-Mic Design, IP55 Rating, Fast Charging [Lightening White] here. This product's current Price in India is ₹3,299 and the lowest final price is ₹1,899. The average and highest prices are ₹2,731 and ₹3,299 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,999 |
|---|---|
| 27th Sep 2024 | |
| Average Price | ₹2,732 |
| Based on 1094 days price tracking | |
| Highest Price | ₹3,299 |
| 31st Mar 2026 | |
| Price | ₹3,299 |
|---|
| Product Name | OnePlus Nord Buds 2 TWS in Ear Earbuds with Mic, Upto 25dB ANC 12.4mm Dynamic Titanium Drivers, Playback:Upto 36hr case, 4-Mic Design, IP55 Rating, Fast Charging [Lightening White] |
|---|---|
| Store Product Code | B0BYJ8HR19 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | OnePlus |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | In-Ear |
| Product Manufacturer | ONEPLUS TECHNOLOGY (SHENZHEN) CO., LTD. 18C02, 18C03, 18C04 AND 18C05, SHUM YIP TERRA BUILDING, BINHEAVENUE NORTH, FULIAN DISTRICT, SHENZHEN, GUANGDONG, P.R.CHINA 518000, Oneplus |
| Model Number | E508A |
| Model Number | E508A |
| Model Name | TWS Nord |
| Dimensions | 6.8 x 2.9 x 3.6 cm; 46.9 g |
| Country of Origin | China |
![Image of OnePlus Nord Buds 2 TWS in Ear Earbuds with Mic, Upto 25dB ANC 12.4mm Dynamic Titanium Drivers, Playback:Upto 36hr case, 4-Mic Design, IP55 Rating, Fast Charging [Lightening White]](https://m.media-amazon.com/images/I/31E1QuiqROL.jpg)
![Image of OnePlus Nord Buds 2 TWS in Ear Earbuds with Mic, Upto 25dB ANC 12.4mm Dynamic Titanium Drivers, Playback:Upto 36hr case, 4-Mic Design, IP55 Rating, Fast Charging [Lightening White]](https://m.media-amazon.com/images/I/31q1AcL1MVL.jpg)
![Image of OnePlus Nord Buds 2 TWS in Ear Earbuds with Mic, Upto 25dB ANC 12.4mm Dynamic Titanium Drivers, Playback:Upto 36hr case, 4-Mic Design, IP55 Rating, Fast Charging [Lightening White]](https://m.media-amazon.com/images/I/41vsio9Q9OL.jpg)
![Image of OnePlus Nord Buds 2 TWS in Ear Earbuds with Mic, Upto 25dB ANC 12.4mm Dynamic Titanium Drivers, Playback:Upto 36hr case, 4-Mic Design, IP55 Rating, Fast Charging [Lightening White]](https://m.media-amazon.com/images/I/31ykGGW4JfL.jpg)
![Image of OnePlus Nord Buds 2 TWS in Ear Earbuds with Mic, Upto 25dB ANC 12.4mm Dynamic Titanium Drivers, Playback:Upto 36hr case, 4-Mic Design, IP55 Rating, Fast Charging [Lightening White]](https://m.media-amazon.com/images/I/212RqLddHUL.jpg)
![Image of OnePlus Nord Buds 2 TWS in Ear Earbuds with Mic, Upto 25dB ANC 12.4mm Dynamic Titanium Drivers, Playback:Upto 36hr case, 4-Mic Design, IP55 Rating, Fast Charging [Lightening White]](https://m.media-amazon.com/images/I/31YNnZbgBzL.jpg)
OnePlus Nord Buds 2 TWS in Ear has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 20912 individual ratings. You can rate this product at product review page.