
You can check the price history of Nivea Cream For Moisturising (Oily Skin) 400ml here. This product's current Price in India is ₹1,579. The average and highest prices are ₹1,367 and ₹3,469 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹518 |
|---|---|
| 9th May 2023 | |
| Average Price | ₹1,367 |
| Based on 3876 days price tracking | |
| Highest Price | ₹3,469 |
| 3rd Aug 2020 | |
| Price | ₹1,579 |
|---|
| Product Name | Nivea Cream For Moisturising (Oily Skin) 400ml |
|---|---|
| Store Product Code | B00DEG8N9W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | NIVEA |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Face Creams |
| Product Manufacturer | Nivea |
| Model Number | 072140011611 |
| Model Number | 072140011611 |
| Model Name | 7214001161 |
| Dimensions | 11.5 x 11.5 x 4.5 cm; 382.72 g |
| Country of Origin | United Arab Emirates |






Nivea Cream For Moisturising Oily Skin 400ml has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 24071 individual ratings. You can rate this product at product review page.