
You can check the price history of Nivea Cream (60ml) (Pack of 2) here. This product's current Price in India is ₹794. The average and highest prices are ₹976 and ₹3,534 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹290 |
|---|---|
| 26th Jun 2025 | |
| Average Price | ₹976 |
| Based on 3144 days price tracking | |
| Highest Price | ₹3,534 |
| 18th Aug 2020 | |
| Price | ₹794 |
|---|---|
| MRP | ₹3,380 |
| Savings | ₹2,586 |
| Discount | 76.50% |
| Product Name | Nivea Cream (60ml) (Pack of 2) |
|---|---|
| Store Product Code | B001020M5A |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | NIVEA |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Body Creams |
| Product Manufacturer | Nivea |
| Model Number | 8412300801058 |
| Model Number | 8412300801058 |
| Model Name | Nivea Crema Para X Ml |
| Dimensions | 9.7 x 9.7 x 3.9 cm; 263 g |
| Country of Origin | USA |

Nivea Cream 60ml Pack of 2 has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 24044 individual ratings. You can rate this product at product review page.