
You can check the price history of MX 6-Socket Power Strip with Individual Switches | 10A Universal Spike Guard & Circuit Breaker | LED Indicator, Safety Shutters | Multi Plug Extension Board with 3M Heavy-Duty Cord here. This product's current Price in India is ₹1,349. The average and highest prices are ₹1,455 and ₹1,789 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹849 |
|---|---|
| 1st Mar 2022 | |
| Average Price | ₹1,455 |
| Based on 1495 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,789 |
| 20th Aug 2023 | |
| Price | ₹1,349 |
|---|---|
| MRP | ₹2,450 |
| Savings | ₹1,101 |
| Discount | 44.93% |
| Product Name | MX 6-Socket Power Strip with Individual Switches | 10A Universal Spike Guard & Circuit Breaker | LED Indicator, Safety Shutters | Multi Plug Extension Board with 3M Heavy-Duty Cord |
|---|---|
| Store Product Code | B07MVHDT7B |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | MX |
| Rating | 9.2 / 10 |
| Category | Extension Cords |
| Product Manufacturer | Mx Mdr Technologies Ltd. |
| Model Number | *MX-3536_3m |
| Model Name | *MX-3536_3m |
| Dimensions | 40 x 35 x 0.1 cm; 450 g |
| Country of Origin | India |






MX 6-Socket Power Strip with Individual Switches has 9.2 rating out of 10. This average rating is consist of 147 individual ratings. You can rate this product at product review page.