
You can check the price history of Milton Neom Mixer Grinder, ISI Certified, Grindstone Blade Technology, 4 Jar, 550 W (21000 RPM), 5 yr motor warranty, 2 yr product warranty I Pale Green here. This product's current Price in India is ₹3,099. The average and highest prices are ₹4,023 and ₹4,479 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹2,999 |
|---|---|
| 16th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹4,023 |
| Based on 131 days price tracking | |
| Highest Price | ₹4,479 |
| 25th Nov 2025 | |
| Price | ₹3,099 |
|---|---|
| MRP | ₹5,599 |
| Savings | ₹2,500 |
| Discount | 44.65% |
| Product Name | Milton Neom Mixer Grinder, ISI Certified, Grindstone Blade Technology, 4 Jar, 550 W (21000 RPM), 5 yr motor warranty, 2 yr product warranty I Pale Green |
|---|---|
| Store Product Code | B0G2YHFZYT |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | MILTON |
| Rating | 10 / 10 |
| Product Manufacturer | Hamilton Housewares P. Ltd. |
| Model Number | 1000 W (3 JAR) |
| Model Name | NEOM 550W 4 JAR MG PALE GREEN |
| Dimensions | 48.5D x 21.7W x 28.5H Centimeters |
| Country of Origin | India |
Milton Neom Mixer Grinder ISI Certified Grindstone has 10 rating out of 10. This average rating is consist of 79 individual ratings. You can rate this product at product review page.