
You can check the price history of Linsoul 7Hz x Crinacle Zero:2 in Ear Monitor, Updated 10mm Dynamic Driver IEM, Wired Earbuds Earphones, Gaming Earbuds, with OFC IEM Cable for Musician (Silver) here. This product's current Price in India is ₹4,187. The average and highest prices are ₹5,586 and ₹8,084 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹3,743 |
|---|---|
| 21st Aug 2024 | |
| Average Price | ₹5,585 |
| Based on 665 days price tracking | |
| Highest Price | ₹8,084 |
| 7th Sep 2025 | |
| Price | ₹4,187 |
|---|---|
| MRP | ₹16,485 |
| Savings | ₹12,298 |
| Discount | 74.60% |
| Product Name | Linsoul 7Hz x Crinacle Zero:2 in Ear Monitor, Updated 10mm Dynamic Driver IEM, Wired Earbuds Earphones, Gaming Earbuds, with OFC IEM Cable for Musician (Silver) |
|---|---|
| Store Product Code | B0CMZTG3YN |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Linsoul |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | In-Ear |
| Product Manufacturer | Linsoul |
| Model Number | 7Hz x Crinacle Zero:2 |
| Model Number | 7Hz x Crinacle Zero:2 |
| Model Name | 7Hz x Crinacle Zero II |
| Dimensions | 10 x 8 x 2 cm; 70 g |
| Country of Origin | USA |






Linsoul 7Hz x Crinacle Zero2 in Ear has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 2953 individual ratings. You can rate this product at product review page.