
You can check the price history of Glen Cold Press Juicer for Home, 200W, 108mm Large Feed, 800ml Juice & 700ml Pulp Cup, 2 Size Filter, Low Noise RPM, Fruit & Vegetable Slow Juicer Machine, Easy Clean - SA-4015HSJ here. This product's current Price in India is ₹9,050. The average and highest prices are ₹9,559 and ₹10,599 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹8,990 |
|---|---|
| 14th Jan 2025 | |
| Average Price | ₹9,559 |
| Based on 459 days price tracking | |
| Highest Price | ₹10,599 |
| 29th Dec 2024 | |
| Price | ₹9,050 |
|---|---|
| MRP | ₹16,665 |
| Savings | ₹7,615 |
| Discount | 45.69% |
| Product Name | Glen Cold Press Juicer for Home, 200W, 108mm Large Feed, 800ml Juice & 700ml Pulp Cup, 2 Size Filter, Low Noise RPM, Fruit & Vegetable Slow Juicer Machine, Easy Clean - SA-4015HSJ |
|---|---|
| Store Product Code | B0DPMXPDFH |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 7.6 / 10 |
| Product Manufacturer | Glen Appliances Pvt. Ltd |
| Model Number | 200W ( Cold Press Juicer) |
| Model Name | 200W Hopper |
| Size | medium |
| Dimensions | 18.5D x 33.5W x 36.8H Centimeters |
| Country of Origin | India |
Glen Cold Press Juicer for Home 200W has 7.6 rating out of 10. This average rating is consist of 1495 individual ratings. You can rate this product at product review page.