
You can check the price history of Elzzi Clear Transparent Flower Cover for Samsung A56 5g Case Shockproof Case Floral Design Camera Protection Shockproof PC+TPU Transparent Flower Cover for Girls & Women (Deep Purple) here. This product's current Price in India is ₹295 and the lowest final price is ₹271. The average and highest prices are ₹292 and ₹295 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹271 |
|---|---|
| 24th Aug 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹279 |
| 9th Oct 2025 | |
| Average Price | ₹292 |
| Based on 285 days price tracking | |
| Highest Price | ₹295 |
| 9th Aug 2025 | |
| Price | ₹295 |
|---|---|
| MRP | ₹899 |
| Savings | ₹604 |
| Discount | 67.18% |
| Product Name | Elzzi Clear Transparent Flower Cover for Samsung A56 5g Case Shockproof Case Floral Design Camera Protection Shockproof PC+TPU Transparent Flower Cover for Girls & Women (Deep Purple) |
|---|---|
| Store Product Code | B0FJ8T5X6H |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Elzzi |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Basic Cases |
| Product Manufacturer | Elzzi, Elzzi_2019 |
| Model Number | Cover for Samsung A56 5g Case |
| Model Number | Cover for Samsung A56 5g Case |
| Model Name | Cover for Samsung A56 5g Case |
| Dimensions | 7 x 5 x 7 cm; 50 g |
| Country of Origin | India |





Elzzi Clear Transparent Flower Cover for Samsung has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 147 individual ratings. You can rate this product at product review page.