
You can check the price history of Elzzi Clear Transparent Flower Cover for Samsung A56 5g Case Shockproof Case Floral Design Camera Protection Shockproof PC+TPU Transparent Flower Cover for Girls & Women Purple here. This product's current Price in India is ₹295 and the lowest final price is ₹238. The average and highest prices are ₹290 and ₹321 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹238 |
|---|---|
| 18th Apr 2026 | |
| Lowest Ever Price | ₹256 |
| 26th Mar 2026 | |
| Average Price | ₹290 |
| Based on 285 days price tracking | |
| Highest Price | ₹321 |
| 2nd May 2026 | |
| Price | ₹295 |
|---|---|
| MRP | ₹899 |
| Savings | ₹604 |
| Discount | 67.18% |
| Product Name | Elzzi Clear Transparent Flower Cover for Samsung A56 5g Case Shockproof Case Floral Design Camera Protection Shockproof PC+TPU Transparent Flower Cover for Girls & Women Purple |
|---|---|
| Store Product Code | B0FJ8S5JPV |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Elzzi |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Basic Cases |
| Product Manufacturer | Elzzi, Elzzi_2019 |
| Model Number | Cover for Samsung A56 5g Case |
| Model Number | Cover for Samsung A56 5g Case |
| Model Name | Cover for Samsung A56 5g Case |
| Dimensions | 7 x 5 x 7 cm; 50 g |
| Country of Origin | India |






Elzzi Clear Transparent Flower Cover for Samsung has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 149 individual ratings. You can rate this product at product review page.