
You can check the price history of Ecarke 350W Portable Power Inverter Compatible with DeWALT 20V Battery, DC 20V to AC 110V Power Station with 2 AC Outlets, 2 USB, 2 Type-C & RGB LED Light, for Outdoor Emergency Use (No Battery) here. This product's current Price in USA is $69.99. The average and highest prices are $67.65 and $99.99 respectively.
| Lowest Ever Price | $56.99 |
|---|---|
| 21st Nov 2025 | |
| Average Price | $67.65 |
| Based on 322 days price tracking | |
| Highest Price | $99.99 |
| 10th Jul 2025 | |
| Price | $69.99 |
|---|
| Product Name | Ecarke 350W Portable Power Inverter Compatible with DeWALT 20V Battery, DC 20V to AC 110V Power Station with 2 AC Outlets, 2 USB, 2 Type-C & RGB LED Light, for Outdoor Emergency Use (No Battery) |
|---|---|
| Store Product Code | B0FG2CBW2F |
| Store Name | amazon.com |
| Brand | Ecarke |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Solar & Wind Power Inverters |
| Product Manufacturer | Guangdong Xiankai Intelligent Technology Co., Ltd. |
| Model Number | SKU071150003 |
| Model Name | 350W Power Inverter for DeWalt |
| Color | 350W Compatible with DeWalt |
| Size | 350W for DeWalt |
| Dimensions | 10 x 5 x 5 inches |






Ecarke 350W Portable Power Inverter Compatible with has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 44 individual ratings. You can rate this product at product review page.