
You can check the price history of Dylect Sense 4K Ultra 3 Channel Dash Cam with Sony STARVIS 2, 4K Front + 1080p Rear + Cabin, GPS, Night Vision, Wi-Fi, 140 Wide Angle, Loop Recording, 2.4 inch IPS, Supports 1TB here. This product's current Price in India is ₹11,999. The average and highest prices are ₹13,799 and ₹16,058 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹11,744 |
|---|---|
| 19th Oct 2025 | |
| Average Price | ₹13,799 |
| Based on 316 days price tracking | |
| Highest Price | ₹16,058 |
| 7th Aug 2025 | |
| Price | ₹11,999 |
|---|---|
| MRP | ₹21,999 |
| Savings | ₹10,000 |
| Discount | 45.45% |
| Product Name | Dylect Sense 4K Ultra 3 Channel Dash Cam with Sony STARVIS 2, 4K Front + 1080p Rear + Cabin, GPS, Night Vision, Wi-Fi, 140 Wide Angle, Loop Recording, 2.4 inch IPS, Supports 1TB |
|---|---|
| Store Product Code | B0F334D18C |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Dylect |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | On-Dash Video |
| Product Manufacturer | PLOT #35, HSIIDC, SEC-3, IMT MANESAR, GURUGRAM - 122050, HARYANA CONTACT +91 8669393000, EMAIL care@dylect.in, Value-One Retail Private Limited |
| Model Number | DYDC34K |
| Model Number | DYDC34K |
| Model Name | Dash cam |
| Dimensions | 8D x 10.4W x 4.8H Centimeters |
| Country of Origin | India |






Dylect Sense 4K Ultra 3 Channel Dash has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 367 individual ratings. You can rate this product at product review page.