
You can check the price history of Dylect Sense 4K Max 2 Channel Dash Cam with Sony STARVIS 2, 4K Front + 1080p Rear, ADAS Safety, GPS, Wi-Fi, Night Vision, 140 Wide Angle, Loop Recording, 2.4 inch IPS, Supports 1TB here. This product's current Price in India is ₹10,499. The average and highest prices are ₹10,816 and ₹13,031 respectively. The current offer price of the product is ₹9,999, which is ₹817 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹9,499 |
|---|---|
| 8th May 2026 | |
| Average Price | ₹10,816 |
| Based on 316 days price tracking | |
| Highest Price | ₹13,031 |
| 6th Mar 2026 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹9,999 |
|---|---|
| Price | ₹10,499 |
| MRP | ₹17,999 |
| Savings | ₹8,000 |
| Discount | 44.44% |
| Product Name | Dylect Sense 4K Max 2 Channel Dash Cam with Sony STARVIS 2, 4K Front + 1080p Rear, ADAS Safety, GPS, Wi-Fi, Night Vision, 140 Wide Angle, Loop Recording, 2.4 inch IPS, Supports 1TB |
|---|---|
| Store Product Code | B0F334NYKZ |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Dylect |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | On-Dash Video |
| Product Manufacturer | PLOT #35, HSIIDC, SEC-3, IMT MANESAR, GURUGRAM - 122050, HARYANA CONTACT +91 8669393000, EMAIL care@dylect.in, Value-One Retail Private Limited |
| Model Number | DYDC24K |
| Model Number | DYDC24K |
| Model Name | Dash cam |
| Dimensions | 7.3D x 8W x 4.8H Centimeters |
| Country of Origin | India |






Dylect Sense 4K Max 2 Channel Dash has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 373 individual ratings. You can rate this product at product review page.