
You can check the price history of Digitek (Dud 64G V3.2) USB 3.2 Flash Drive, 64GB Storage, High Speed Read & Write, Pen Drive, Magnetic, X-Ray & Temperature Resistant | Compatible with Windows & Mac OS here. This product's current Price in India is ₹799. The average and highest prices are ₹558 and ₹1,249 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹399 |
|---|---|
| 31st Jul 2025 | |
| Average Price | ₹558 |
| Based on 428 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,249 |
| 15th Apr 2026 | |
| Price | ₹799 |
|---|---|
| MRP | ₹16,999 |
| Savings | ₹16,200 |
| Discount | 95.29% |
| Product Name | Digitek (Dud 64G V3.2) USB 3.2 Flash Drive, 64GB Storage, High Speed Read & Write, Pen Drive, Magnetic, X-Ray & Temperature Resistant | Compatible with Windows & Mac OS |
|---|---|
| Store Product Code | B0DTQ3NRTN |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Digitek |
| Rating | 7.8 / 10 |
| Category | Pen Drives |
| Product Manufacturer | IMS Mercantiles Limited, 704, 7th floor, Ring Road Mall, Sec-3, Rohini, Delhi 110085. Customer helpline Toll Free number 1800-123-544-444, email: support@digitek.net.in, IMS Mercantiles Limited |
| Model Number | DUD/64GB 3.2 |
| Model Number | DUD/64GB 3.2 |
| Model Name | DUD 128GB 3.2 |
| Dimensions | 5 x 0.5 x 0.1 cm; 100 g |
| Country of Origin | China |







Digitek Dud 64G V3.2 USB 3.2 Flash has 7.8 rating out of 10. This average rating is consist of 374 individual ratings. You can rate this product at product review page.