
You can check the price history of Digitek (Dud 128G V3.2) USB 3.2 Flash Drive, 128GB Storage, High Speed Read & Write, Pen Drive, Magnetic, X-Ray & Temperature Resistant | Compatible with Windows & Mac OS here. This product's current Price in India is ₹1,499. The average and highest prices are ₹980 and ₹2,449 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹649 |
|---|---|
| 10th Jul 2025 | |
| Average Price | ₹980 |
| Based on 429 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,449 |
| 20th Apr 2026 | |
| Price | ₹1,499 |
|---|---|
| MRP | ₹1,999 |
| Savings | ₹500 |
| Discount | 25.01% |
| Product Name | Digitek (Dud 128G V3.2) USB 3.2 Flash Drive, 128GB Storage, High Speed Read & Write, Pen Drive, Magnetic, X-Ray & Temperature Resistant | Compatible with Windows & Mac OS |
|---|---|
| Store Product Code | B0DTQ681GR |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Digitek |
| Rating | 7.8 / 10 |
| Category | Pen Drives |
| Product Manufacturer | IMS Mercantiles Limited, 704, 7th floor, Ring Road Mall, Sec-3, Rohini, Delhi 110085. Customer helpline Toll Free number 1800-123-544-444, email: support@digitek.net.in, IMS Mercantiles Limited |
| Model Number | DUD/128GB 3.2 |
| Model Number | DUD/128GB 3.2 |
| Model Name | DUD 128GB 3.2 |
| Dimensions | 5 x 0.5 x 0.1 cm; 100 g |
| Country of Origin | China |






Digitek Dud 128G V3.2 USB 3.2 Flash has 7.8 rating out of 10. This average rating is consist of 379 individual ratings. You can rate this product at product review page.