
You can check the price history of CP Plus IR MIC 5MP Bullet Camera [Night Vision + Built-in MIC Audio + Crystal IR LEDs + Motion Detection] Hybrid 4in1 Switch for TVI /CVI /AHD /CVBS, Water & Dust Proof IP67 [New Version] here. This product's current Price in India is ₹14,637. The average and highest prices are ₹13,776 and ₹15,166 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹11,943 |
|---|---|
| 10th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹13,776 |
| Based on 244 days price tracking | |
| Highest Price | ₹15,166 |
| 26th Jan 2026 | |
| Price | ₹14,637 |
|---|---|
| MRP | ₹29,999 |
| Savings | ₹15,362 |
| Discount | 51.20% |
| Product Name | CP Plus IR MIC 5MP Bullet Camera [Night Vision + Built-in MIC Audio + Crystal IR LEDs + Motion Detection] Hybrid 4in1 Switch for TVI /CVI /AHD /CVBS, Water & Dust Proof IP67 [New Version] |
|---|---|
| Store Product Code | B0FH73FBFL |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Clocite |
| Rating | 5.6 / 10 |
| Product Manufacturer | Aditya Infotech Ltd. |
| Model Number | IAC-5MP-BIM 4CH 1 DOME 1 BULLET 500GB |
| Model Name | IAC-5MP-BIM 4CH 1 DOME 1 BULLET 500GB |
| Dimensions | 30 x 30 x 21 cm; 4 kg |
| Country of Origin | India |
CP Plus IR MIC 5MP Bullet Camera has 5.6 rating out of 10. This average rating is consist of 47 individual ratings. You can rate this product at product review page.