
You can check the price history of CP Plus 5MP 4 Channel DVR, 5MP 1 Dome & 1 Bullet Cameras (Audio Recording) [Night Vision + Built-in MIC Audio + Crystal IR LEDs + Motion Detection] + 500GB HDD + 4 CH SMPS + CCTV Cable + BNC /DC here. This product's current Price in India is ₹14,457. The average and highest prices are ₹13,423 and ₹14,992 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹11,763 |
|---|---|
| 10th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹13,423 |
| Based on 244 days price tracking | |
| Highest Price | ₹14,992 |
| 26th Jan 2026 | |
| Price | ₹14,457 |
|---|---|
| MRP | ₹29,999 |
| Savings | ₹15,542 |
| Discount | 51.80% |
| Product Name | CP Plus 5MP 4 Channel DVR, 5MP 1 Dome & 1 Bullet Cameras (Audio Recording) [Night Vision + Built-in MIC Audio + Crystal IR LEDs + Motion Detection] + 500GB HDD + 4 CH SMPS + CCTV Cable + BNC /DC |
|---|---|
| Store Product Code | B0FH73C9Q5 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Clocite |
| Rating | 5.6 / 10 |
| Product Manufacturer | Aditya Infotech Ltd. |
| Model Number | IAC-5MP-BIM 4CH 1 DOME 1 BULLET 500GB |
| Model Name | IAC-5MP-BIM 4CH 1 DOME 1 BULLET 500GB |
| Dimensions | 30 x 30 x 21 cm; 4 kg |
| Country of Origin | India |
CP Plus 5MP 4 Channel DVR 5MP has 5.6 rating out of 10. This average rating is consist of 44 individual ratings. You can rate this product at product review page.