
You can check the price history of CP Plus 5MP 8 Channel DVR, 5MP 2 Dome & 6 Bullet Cameras (Audio Recording) [Night Vision + Built-in MIC Audio + Crystal IR LEDs + Motion Detection] + 2 TB HDD + 8 CH SMPS + CCTV Cable + BNC /DC here. This product's current Price in India is ₹24,620. The average and highest prices are ₹22,769 and ₹24,620 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹21,075 |
|---|---|
| 10th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹22,769 |
| Based on 244 days price tracking | |
| Highest Price | ₹24,620 |
| 28th Mar 2026 | |
| Price | ₹24,620 |
|---|---|
| MRP | ₹49,999 |
| Savings | ₹25,379 |
| Discount | 50.75% |
| Product Name | CP Plus 5MP 8 Channel DVR, 5MP 2 Dome & 6 Bullet Cameras (Audio Recording) [Night Vision + Built-in MIC Audio + Crystal IR LEDs + Motion Detection] + 2 TB HDD + 8 CH SMPS + CCTV Cable + BNC /DC |
|---|---|
| Store Product Code | B0FH732F2F |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Clocite |
| Rating | 6 / 10 |
| Product Manufacturer | Aditya Infotech Ltd. |
| Model Number | IAC-5MP-BIM 4CH 1 DOME 1 BULLET 500GB |
| Model Name | IAC-5MP-BIM 4CH 1 DOME 1 BULLET 500GB |
| Dimensions | 30 x 30 x 21 cm; 4 kg |
| Country of Origin | India |
CP Plus 5MP 8 Channel DVR 5MP has 6 rating out of 10. This average rating is consist of 50 individual ratings. You can rate this product at product review page.