
You can check the price history of Cord Cover, Delamu 157in Cable Concealer Cable Cover Channel, PVC Cord Hider on Wall, Paintable Cable Raceway, Cuttable Wire Covers for Cords, Cable Hider to Hide Wall Mounted TV, CC01-Brown here. This product's current Price in India is ₹4,590. The average and highest prices are ₹6,963 and ₹12,998 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹4,590 |
|---|---|
| 31st Mar 2026 | |
| Average Price | ₹6,963 |
| Based on 1322 days price tracking | |
| Highest Price | ₹12,998 |
| 23rd Nov 2025 | |

Delamu 157in Delamu Cord Hider Wall for Wall Mounted TV, Wire Hider Kit
Get Deal
| Price | ₹4,590 |
|---|---|
| MRP | ₹12,518 |
| Savings | ₹7,928 |
| Discount | 63.33% |
| Product Name | Cord Cover, Delamu 157in Cable Concealer Cable Cover Channel, PVC Cord Hider on Wall, Paintable Cable Raceway, Cuttable Wire Covers for Cords, Cable Hider to Hide Wall Mounted TV, CC01-Brown |
|---|---|
| Store Product Code | B08MTDT776 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Delamu |
| Rating | 9 / 10 |
| Product Manufacturer | Delamu |
| Model Number | 157in L x 0.95in W x 0.55in H |
| Model Number | 157in L x 0.95in W x 0.55in H |
| Dimensions | 3.99L x 0.02W Meters |
| Country of Origin | USA |







Cord Cover Delamu 157in Cable Concealer Cable has 9 rating out of 10. This average rating is consist of 38854 individual ratings. You can rate this product at product review page.