
You can check the price history of Google Original 30W Charger Adapter Fast Charging 30W Output Compatible with Google Pixel Pixel 8 | 8A | 8 Pro, 7 Pro, Pixel 7, Pixel 7A, Pixel 6 Pro, Pixel 6, Pixel 6A Buds (12 Months Warranty) here. This product's current Price in India is ₹949. The average and highest prices are ₹924 and ₹988 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹799 |
|---|---|
| 7th Nov 2024 | |
| Average Price | ₹924 |
| Based on 624 days price tracking | |
| Highest Price | ₹988 |
| 4th Sep 2024 | |
| Price | ₹949 |
|---|---|
| MRP | ₹1,999 |
| Savings | ₹1,050 |
| Discount | 52.52% |
| Product Name | Google Original 30W Charger Adapter Fast Charging 30W Output Compatible with Google Pixel Pixel 8 | 8A | 8 Pro, 7 Pro, Pixel 7, Pixel 7A, Pixel 6 Pro, Pixel 6, Pixel 6A Buds (12 Months Warranty) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DFBLQ9P4 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | mPix |
| Rating | 7.6 / 10 |
| Category | Amazon Shopping App |
| Product Manufacturer | mPix group of Pvt Ltd, Delhi, India' MpiX Pvt Ltd |
| Model Number | 45W |
| Model Name | Nothing 45W |
| Dimensions | 8 x 8 x 8 cm; 200 g |
| Country of Origin | India |






Google Original 30W Charger Adapter Fast Charging has 7.6 rating out of 10. This average rating is consist of 4 individual ratings. You can rate this product at product review page.