
You can check the price history of Canon RF 70-200mm F2.8 L is USM, Camera Lens (Silver) here. This product's current Price in India is ₹426,663. The average and highest prices are ₹456,433 and ₹682,440 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹231,995 |
|---|---|
| 15th Apr 2021 | |
| Average Price | ₹457,597 |
| Based on 1931 days price tracking | |
| Highest Price | ₹682,440 |
| 23rd Mar 2022 | |
| Price | ₹426,663 |
|---|---|
| MRP | ₹476,663 |
| Savings | ₹50,000 |
| Discount | 10.48% |
| Product Name | Canon RF 70-200mm F2.8 L is USM, Camera Lens (Silver) |
|---|---|
| Store Product Code | B07Z5M9M7M |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Canon |
| Rating | 9.6 / 10 |
| Category | DSLR Camera Lenses |
| Product Manufacturer | Canon |
| Model Number | 3792C002 |
| Model Name | Canon RF 70-200mm F2.8 L IS USM |
| Dimensions | 8.89 x 8.89 x 14.48 cm; 1.2 kg |






Canon RF 70-200mm F2.8 L is USM has 9.6 rating out of 10. This average rating is consist of 631 individual ratings. You can rate this product at product review page.