
You can check the price history of Canon RF 70-200mm f /2.8L is USM Lens here. This product's current Price in India is ₹220,990. The average and highest prices are ₹218,506 and ₹262,995 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹184,999 |
|---|---|
| 6th Jul 2020 | |
| Average Price | ₹218,506 |
| Based on 2213 days price tracking | |
| Highest Price | ₹262,995 |
| 10th Jan 2024 | |
| Price | ₹220,990 |
|---|---|
| MRP | ₹262,995 |
| Savings | ₹42,005 |
| Discount | 15.97% |
| Product Name | Canon RF 70-200mm f /2.8L is USM Lens |
|---|---|
| Store Product Code | B07ZJGPMBV |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Canon |
| Rating | 9.6 / 10 |
| Category | DSLR Camera Lenses |
| Product Manufacturer | Canon |
| Model Number | Canon RF 70-200mm f/2.8 L IS USM |
| Model Name | Lens |
| Dimensions | 14.6 x 8.99 x 8.99 cm; 1.07 kg |
| Country of Origin | Japan |







Canon RF 70-200mm f 2.8L is USM has 9.6 rating out of 10. This average rating is consist of 630 individual ratings. You can rate this product at product review page.