
You can check the price history of Cadbury Temptations Almond Treat Premium Chocolate Bar, 70 g here. This product's current Price in India is ₹175. The average and highest prices are ₹105 and ₹175 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹79 |
|---|---|
| 10th Nov 2018 | |
| Average Price | ₹105 |
| Based on 2701 days price tracking | |
| Highest Price | ₹175 |
| 14th Mar 2026 | |
| Price | ₹175 |
|---|---|
| MRP | ₹210 |
| Savings | ₹35 |
| Discount | 16.66% |
| Product Name | Cadbury Temptations Almond Treat Premium Chocolate Bar, 70 g |
|---|---|
| Store Product Code | B07FP9CSMD |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 9 / 10 |
| Product Manufacturer | Mondelez India Foods Pvt. Ltd. |
| Model Number | 8901233030661 |
| Size | 70 g |
| Dimensions | 15.2 x 20.3 x 46.8 cm; 70 g |
| Country of Origin | India |






Cadbury Temptations Almond Treat Premium Chocolate Bar has 9 rating out of 10. This average rating is consist of 1914 individual ratings. You can rate this product at product review page.