
You can check the price history of Cadbury Temptations Almond Treat Premium Chocolate Bar, 70 g (Pack of 5) here. This product's current Price in India is ₹600. The average and highest prices are ₹474 and ₹625 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹360 |
|---|---|
| 25th Nov 2018 | |
| Average Price | ₹471 |
| Based on 3168 days price tracking | |
| Highest Price | ₹625 |
| 21st Dec 2025 | |
| Price | ₹600 |
|---|---|
| MRP | ₹750 |
| Savings | ₹150 |
| Discount | 20% |
| Product Name | Cadbury Temptations Almond Treat Premium Chocolate Bar, 70 g (Pack of 5) |
|---|---|
| Store Product Code | B071GNG2JZ |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 9 / 10 |
| Product Manufacturer | Mondelez India Foods Pvt. Ltd. |
| Model Number | 7101361210695 |
| Size | 70 g (Pack of 5) |
| Dimensions | 16.5 x 7 x 6 cm; 350 g |
| Country of Origin | India |







Cadbury Temptations Almond Treat Premium Chocolate Bar has 9 rating out of 10. This average rating is consist of 1918 individual ratings. You can rate this product at product review page.