
You can check the price history of Cadbury Dairy Milk Crispello Chocolate Bar, 35 g here. This product's current Price in India is ₹44. The average and highest prices are ₹29 and ₹45 respectively. The current offer price of the product is ₹114.
| Lowest Ever Price | ₹12 |
|---|---|
| 31st Aug 2022 | |
| Average Price | ₹29 |
| Based on 2748 days price tracking | |
| Highest Price | ₹45 |
| 24th Aug 2025 | |
| Price | ₹44 |
|---|---|
| MRP | ₹410 |
| Savings | ₹366 |
| Discount | 89.26% |
| Product Name | Cadbury Dairy Milk Crispello Chocolate Bar, 35 g |
|---|---|
| Store Product Code | B07H6T16FS |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Product Manufacturer | Mondelez India Foods Pvt. Ltd. |
| Size | 35 g |
| Dimensions | 12 x 5 x 1.3 cm; 35 g |
| Country of Origin | India |






Cadbury Dairy Milk Crispello Chocolate Bar 35 has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 4575 individual ratings. You can rate this product at product review page.